Caritas w naszej Parafii.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na problemy drugiego człowieka do włączenia się w naszą Parafialną Grupę Caritas.

Spotkania odbywają się w 3 czwartek miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o 18.00. Jest ona sprawowana w intencji Parafialnego Caritas i ich rodzin oraz za wszystkich Darczyńców.

Kontakt: ks. Tomasz - tytustom@gmail.com

Opieką obejmujemy osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne, osoby starsze. Często naszą placówkę odwiedzają osoby spoza parafii oraz osoby bezdomne. Staramy się w miarę naszych możliwości pomagać, szczególnie by w okresie zimowym nikt nie odszedł bez pomocy.

Gorąco dziękujemy za ofiary składane do puszki, ale też zapraszamy do innych form pomocy.

Mamy do dyspozycji w parafii duże pomieszczenie, gdzie magazynujemy żywność, odzież, meble czy inne rzeczy, którymi możemy posłużyć najbardziej potrzebującym.

Gorąco zapraszamy każdego, kto chciałby choć jedną godzinę w miesiącu ofiarować dla innych. Potrzeby są różnorodne - od odwiedzin i rozmowy z samotnymi i chorymi, pomoc przy kupnie potrzebnych produktów, aż po pomocną dłoń przy przeniesieniu jakiegoś sprzętu.